Praca może być przyjemna!

Brniesz każdego dnia w ten sam sposób. Wstajesz o określonej godzinie, mkniesz do szkoły/pracy, odbębniasz swoje, wracasz, wypełniasz wszelkie obowiązki, idziesz spać.
Popadasz w rutynę, ale nawet Ci nie przeszkadza. "W końcu takie właśnie powinno być życie! Przecież wstaję, mknę do szkoły/pracy, spotykam znajomych, śmiechy hihy, trochę obowiązków, sen. High life!"
Aż pewnego dnia, nagle i bez powodu robi Ci się smutno. Nie wiesz dlaczego, w sumie jest kilka małych powodów, ale nie... czujesz, że to coś więcej. TA DAAAAAA! Zaświeca się żarówka nad głową. To wszystko z powodu rutyny!
Wyobraź sobie taki scenariusz:
Wstajesz o określonej godzinie, mkniesz do szkoły/pracy, zamiast ODBĘBNIAĆ korzystasz z tego co tam masz (może są to lekcje, które Cię ciekawią, a może po prostu miło spędzony czas z bliskimi?), wracasz, zajmujesz się pasją i tym na co masz ochotę łącząc to z produktywnością, a wieczorem przed snem masz jeszcze trochę czasu na relaks.
NIESPODZIANKA! - Praca może być przyjemna! Wyobraź sobie, że robisz w szkole/ pracy to co kochasz!
Taki przykład...
Dziewczyna, około lat 16, chodzi do liceum. Uwielbia muzykę i wszystko co z nią związane. Dzięki temu, że wybrała szkołę muzyczną może się rozwijać w tą stronę, którą chce. Wolny czas spędza na komponowaniu, tańczeniu lub improwizowaniu na instrumencie. Nazywa się Asia i jest zadowolona z tego jakie ciekawe ma życie. Asia za to ma problem. MA ZA DUŻO POMYSŁÓW NARAZ!

Bo to nie jest tak, że mi się nie chce. To jest tak, że mam za dużo pomysłów i nie wiem za co się zabrać... a jeśli wiem, to muszę poczekać.
Np. żeby nagrać utwory muszę poczekać na odpowiedni dzień.

I kiedy już Ci tak źle i siedzisz przy biurku nie robiąc DOSŁOWNIE nic... okazuje się, że jest ktoś kto może Ci w tym pomóc. Jest ktoś kto Cię zmotywuje nawet do najbardziej uciążliwego (np. pouczenia się matematyki). Ten ktoś jest w stanie poświęcić swój czas ( I CIERPLIWOŚĆ) żeby Ci pomóc.

Możliwe, że teraz nie sądzisz, żeby był ktoś taki. Tylko, że to może być ktokolwiek! To może być Twój chłopak/dziewczyna, mama, przyjaciółka, brat/siostra lub osob, której się KOMPLETNIE nie spodziewasz!

Komentarze

Popularne posty