piątek, 31 października 2014

Jesienne kolory

Wreszcie mam czas, żeby coś dla was napisać. A to dlatego, że jestem chora. No cóż zdarza się, ale dzięki temu wreszcie poczułam jesień. Kiedy chodzę do szkoły jesień to dla mnie ciągłe deszcze, mróz i liście na ziemi. Ale gdyby się tak zastanowić to te liście dodają uroku sezonu! Mróz daje nam powód do noszenia sweterków, a deszcz i kalosze to super połączenie na jesienne wygłupy na dworze!  Zacznę więc od najlepszego jesiennego połączenia. Zwykle może brakuje nam na to czasu, ale jak tylko się trochę wolnego czasu znajdzie to... polecam!
1. Więc przede wszystkim skoro już jest tak zimno warto mieć jakąś ciepłą kołdrę lub kocyk!

2. Kiedy już mamy koc (lub kołdrę) to warto dla atmosfery zaopatrzyć się w jakąś świeczkę o jesiennych zapach!

3. Trzecią ważną rzeczą jest jakiś wygodny strój (preferuję piżamę haha).

4. Idealne na jesień i zimę przytulne skarpetki! Myślę, że wiecie o czym mówię.

5. Kiedy już mamy wygodne ubrania, ciepły kocyk i świeczkę dla atmosfery czas pomyśleć o przekąskach i napojach. Skoro jesień polecam coś ciepłego do picia. Ja bardzo lubię na ten czas kakao lub gorącą czekoladę, ale polecam również herbatę (moja ulubiona to Sir Edward Tea-Green
Tea with Prickly Pear Juice jej zapach i smak od razu kojarzy mi się z jesienią/zimą) i kawę. A do jedzenia...Jabłka w czekoladzie z posypką na przykład!

6. Okey więc mamy już picie i jedzenie teraz już tylko do znalezienia dobry film!
Oto moja lista 6 filmów idealnych na jesień:
     ♥ Gwiazd naszych wina - film o ludziach chorujących na raka. Dziewczyna poznaje chłopaka na grupie wsparcia, zakochują się w sobie i przeżywają razem przygody (dla osób, które są skłonne do płakania na filmach radzę przygotować chusteczki)

     ♥ Dear John - Komandos John poznaję dziewczynę Savannah. Spędzają razem wspaniałe dwa tygodnie, kiedy on musi wracać na służbę. Przeżywają rok rozłąki. Potem kolejne dwa. Po czasie wszystko się kąplikuje.

     ♥ Forrest Gump - nie wiem czy jest jeszcze ktoś kto tego nie widział, ale dla niewtajemniczonych... Główny bohater opowiada o swoim życiu. Od dzieciństwa do chwili, w której aktualnie się znajduje.

     ♥ Igrzyska śmierci - Na dreszczyk emocji polecam Igrzyska śmierci. Po wojnie kiedy świat zostaje podzielony na dystrykty (każdy odpowiedzialny o coś innego) co roku na dożynkach z każdego dystryktu są losowane po dwie osoby. Główna bohaterka zgłasza się do wzięcia udziału aby uratować siostrę.

     ♥ Mamma Mia - Na rozchmurzenie sobie jesiennych, deszczowych dni. Myślę, że już wszyscy to widzieli przynajmniej z 1000 razy. Główna bohaterka (Amanda Seyfried) wychodzi za mąż. Zaprasza ojca, którego nigdy nie poznała. Wyczytując z pamiętnika mamy dowiedziała się o trzech. Ale nie wie, który to jej ojciec. Zaprasza wszystkich trzech...

     ♥ Step up: All in - piąta część tanecznego filmu. Była w kinach w te wakacje. The mob ( z czwartej części) oraz Piraci (ze wcześniejszych) biorą udział w konkursie "The Vortex".

sobota, 18 października 2014

Wycieczka integracyjna

W czwartek wraz z moją nową klasą byłam na wycieczce integracyjnej. Pojechaliśmy na Ranczo do Nowej Wsi Tworowskiej. Krótko mówiąc było super, ale opowiem wam trochę o niej.
Zebraliśmy się rano i poszliśmy do autokaru. Już podczas jazdy się świetnie bawiliśmy. Słuchaliśmy disco polo i inne piosenki xD Gdy już zajechaliśmy na miejsce zjedliśmy śniadanie grzejąc się przy ognisku .
Potem graliśmy w piłkę nożną, strzelaliśmy z łuku i chodziliśmy po taśmie. Świetna zabawa!
A ja przy okazji porobiłam trochę zdjęć.


Potem szukaliśmy skarbów (Agnieszka jeśli to czytasz to Cię pozdrawiam ;* ). Nasze skarby to były kartki z kodem, który musieliśmy wpisać na kartę startową. Najpierw razem z "przewodnikiem" poszliśmy do lasu. W międzyczasie uczyliśmy się korzystać z mapy i kompasu, dzięki których mogliśmy później sami wrócić do naszej "bazy startowej".  Za prawidłowe odnalezienie wszystkich kartek można było wygrać pizzę prosto z pieca. 


Jak już wszyscy wrócili na miejsce smażyliśmy kiełbaski przy ognisku, które później zjedliśmy. 
Stwierdziłam, że mam super klasę, a dzięki tej wycieczce znowu to sobie uświadomiłam, a na dodatek poznaliśmy się jeszcze lepiej i świetnie się bawiliśmy. 

niedziela, 5 października 2014

Mój plan zajęć i kilka informacji

Hey kochani! ;-)
I znowu mnie długo nie było, ale zrozumcie, że jeszcze nie jestem do końca zorganizowana, lecz pracuję nad tym. Także myślę, że nie będę was znowu za to przepraszać bo to już nawet nie ma czasu. Dzisiaj przychodzę do was z moim planem zajęć oraz kilkoma informacjami.
Zacznę może od mojego planu. Nie jest tych zajęć jakoś super dużo, ale też nie za mało jak na 1 klasę gimnazjum.
Poniedziałek.
Lekcje zaczynam o godzinie 8.50 i mam 6 lekcji. Luzik? Nie za bardzo bo potem jeszcze rytmika, ćw. własne (nieobowiązkowe, ale i tak je wykorzystuję), próba dyplomowa i na koniec zespół rytmiki. Kończę koło godziny 18.30 i jeszcze muszę wrócić do domu więc jeśli wszystko dobrze idzie jestem w domu jakoś po 19.00.
Wtorek.
Zaczynam o godzinie 8.00 i mam 9 lekcji + pianino. Kończę około 17.00.
Środa.
Zaczynam o 8.00 i mam 9 lekcji z czego 2 to chór (więc bez przerwy). Potem jeszcze mam basen ( i być może będę wtedy jeszcze miała pianino). Jak na razie kończę koło godziny 17.00, ale jeśli dojdzie jeszcze piano to będę kończyć o 18.00.
Czwartek.
Znowu zaczynam o godzinie 8.00 i mam 7 lekcji z czego 2 to rytmika i technika ruchu (więc znowu bez przerwy). Potem jeszcze improwizacja fortepianowa i jak na razie pianino ( które być może będzie przeniesione na środę). Na razie kończę koło godziny 17.00, ale jeśli przeniesione będzie pianino to będę kończyć około 16.00 ( Jupiii :D ).
Piątek.
Jest to zdecydowanie raj! Zaczynam o 8.00 i kończę o 14.10  i nie mam zajęć dodatkowych! Ale chyba będę sobie na jakąś godzinę zajmować czasem salę żeby coś poćwiczyć ;-)

Plan nie wygląda groźnie, ale oprócz tego wszystkiego muszę jeszcze:
  • ćwiczyć na pianino,
  • ćwiczyć na improwizację fortepianową,
  • wymyślić układ do wybranej piosenki ( może później go wam pokarzę),
  • ćwiczyć na rytmikę różne rzeczy,
  • rytmiczki z mojej klasy biorą udział w konkursie więc dochodzi kolejny układ do ćwiczenia,
  • ćwiczyć układ na dyplomy maturzystek,
  • ćwiczyć układ na zespół rytmiki,
  • i oczywiście uczyć się i odrabiać zadania.
Wiem, że jeśli czyta to teraz ktoś kto ma milion zajęć więcej to sobie myśli " I ona jeszcze narzeka" , ale właściwie ja nie narzekam i jak na 1 gim to nie jest mało.

A teraz kilka informacji. Obiecałam wam filmiki z serii back to school we wrześniu jednak chyba się one raczej nie ukarzą. Nie mam jak na razie czasu na nagrywanie, ale kiedyś na pewno się ukarzą jakieś filmiki szczególnie, że wreszcie będę miała gdzie nagrywać. Przeprowadzam się i wreszcie będę miała własny pokój, a to znaczy, że będę miała wszystko po swojemu ( mam nadzieje) i że wreszcie coś dla was nagram ;-)
Nie będę sobie znowu ustawiała żadnych postanowień blogowych bo zapewne moje obowiązki mi nie pozwolą na o żeby ich dotrzymać.

Tak to chyba tyle na dziś życzę wam miłego dnia i cieszcie się, że wreszcie wam coś napisałam xD