sobota, 30 sierpnia 2014

Back to school 3# - DIY school supplies

Pewnie wiecie już jak bardzo kocham ozdabiać różne rzeczy. A ponieważ zbliża się nowy rok szkolny pomyślałam, że zrobię swoje DIY. I właśnie dzisiaj mam dla was mnóstwo projektów. Chociaż przy robieniu ich wydawało się tego więcej. Nie jestem pewna, ale to chyba mój pierwszy post z serii DIY. Koniec tego bezsensownego paplania czas na moje "dzieła" ;D
Tablica
Będziesz potrzebować:
 • Ramkę o wymiarach 13 x 18 cm
 • Tablicę kredową samoprzylepną
Ja moją tablicę kupiłam na allegro (200 x 50 cm) za około 30 złoty z priorytetową przesyłką. Ramkę kupiłam w empiku za około 13 zł. 
To prosty, a zarazem bardzo efektowny projekt. 
Wytnij kawałek tablicy wielkości ramki i naklej na szkle z ramki ;-)
Gotowe!
ZeszytyWyglądają ciekawie? Już wam tłumaczę jak je zrobić.
(opisy będą w takiej kolejności jak zdjęcia)
1. Będziesz potrzebować:
- taśmę klejącą,
- zeszyt bez żadnych rysunków ( ostatnio w wielu sklepach można takie zeszyty znaleźć są specjalnie do ozdobienia ich po swojemu) 
- srebrny mazak
- kawałek tablicy samoprzylepnej 
- taśma washi tape
Naklej taśmę klejącą w kształcie takich trójkątów 
Następnie w miejscach gdzie nie ma taśmy pokoloruj srebrnym mazakiem. Odklej taśmę, przyklej kawałek tablicy, a następnie dookoła niej przyklej taśmę wasi tape.

2. Będziesz potrzebować:
- kartkę białą A4 i A5
- czarny mazak
- różową i niebieską kredkę
- kawałek czarnej kartki 
- korektor
- klej
Narysuj na białej kartce A4 dowolny wzór. Z kartki A5 wytnij niewielki kwadrat, pokoloruj go na niebiesko. Następnie przyklej dużą kartkę na zeszyt, na górze przyklej kwadrat w kolorze niebieskim, a na niego trochę mniejszy kwadrat z czarnej kartki. A na koniec na czarnej kartce korektorem napiszcie przedmiot.

3. Będziesz potrzebować:
- zeszyt bez rysunków (taki jak do pierwszego projektu),
- mazaki, 
- washi tape,
- tablica samoprzylepna
Narysuj dowolny wzór na swoim zeszycie. Następnie przyklej kawałek tablicy i dookoła przyklej taśmę washi tape. 

4. Chyba do każdego zeszytu ostatnio przyklejam kawałek tablicy, ale mam jej naprawdę dużo i muszę ją do czegoś wykorzystać. Ale ten ostatni projekt to jest zeszyt tablicowy. Cały zeszyt obkleiłam tablicą a brzeg zrobiłam taśmą washi tape.
Ołówki

Pewnie się domyślacie jak je zrobić... Okleić je taśmą washi tape i gotowe! 
Taśma washi tape to ostatnio moja ulubiona rzecz! Dlatego właśnie do wszystkiego ją ostatnio używam... Na początku miałam tylko 5 rolek, ale ostatnio sobie dokupiłam nowe.
Najbardziej mnie zadowala to, że jeden pięciopak w empiku kosztuje tylko 20 zł!
Długopis
Chyba już nawet nie muszę tłumaczyć jak to zrobiłam?

A czy wy macie swoje projekty? 
Jeśli tak to przesyłajcie zdjęcia na Facebooku (klik). Zapraszam was również na Sweet Pink Lovely (klik). 
Przepraszam was za to opóźnienie. Moje plany się trochę zmieniły, aa ten post miał być dodany wczoraj jednak podczas pisania postu wszystko nagle zgasło i nie było prądu. 

środa, 27 sierpnia 2014

Back to school 2# - organizacja

Hey ;-)
Wczoraj wam już trochę o organizacji powiedziałam, ale dzisiaj chcę wam przedstawić mój organizer oraz notatnik "do nauki".

Jak widać ozdobiłam mój organizer. Wcześniejsza wersja jego okładki mi się nie podobała. A jak takie coś zrobić dowiecie się już jutro. Mój planner jest podzielony na trzy części. School, blog, home. Czyli oczywiście szkoła, blog, dom. W pierwszej części (szkoła) mam rozpisany mój rozkład jazdy autobusów i pociągów ponieważ muszę do szkoły dojeżdżać. Na następnej stronie będę miała rozpisane daty sprawdzianów i kartkówek z przeróżnych lekcji i tematów. Kolejna strona jest poświęcona na mój plan lekcji ( którego jeszcze nie mam xD). Reszta stron nie jest jeszcze zapełniona, ale myślę, że w ciągu roku się to zmieni.

 Każda przegródka ma małą kieszonkę na jakieś pojedyncze kartki.

W drugiej części (blog) jak łatwo się domyślić są rzeczy wiązane z blogiem. Tzn. Statystyki wejść, statystyki obserwatorów i pomysły na posty. Zapisuję sobie tam również to różnych postów różne informacje itp. żeby później nie zapomnieć o niczym.W trzeciej części nie zapisuję na razie nic. Bo nie mam co, ale jak będzie trzeba sobie zapisać jakąś ważną sprawę dotyczącą domu np. jak będę miała jakąś imprezę rodzinną lub coś takiego to po prostu zapiszę. Tę część plannera użyję również jako zeszyt korespondencyjny do szkoły.

O moim organizerze to chyba wszystko. A teraz czas na mój notatnik nie ma tu dużo do mówienia, a raczej pisania. Zapisuję tam sobie różne ważne informacje kiedy się uczę i w ogóle. Oczywiście zaznaczam sobie również kolorowe notatki. Zawsze na niebiesko zaznaczam sobie przedmioty, na różowo tematy i pod tematy a na żółto zwykle w ramce ważne informacje oraz takie, których nie umiem zapamiętać.
To tyle na dzisiaj. Na kolejny post zapraszam już jutro! A jeśli macie jakieś pytania pytajcie w komentarzach lub na Facebooku (klik). Oczywiście zapraszam was również na Sweet Pink Lovely (klik).

wtorek, 26 sierpnia 2014

Back to school 1# - Study and organization tips

Hey ;-)
Pewnie znowu sobie myślicie " Obiecała, że będą częściej wstawiane posty, a tym czasem są nadal tak rzadko". Przepraszam po raz kolejny, ale tak jak zapowiedziałam byłam w górach z koleżanką i nie miałam jak napisać nowych postów. I znowu mam dla was złą wiadomość. Wróciłam i w tym tygodniu będzie chyba codziennie nowy post z serii Back to school, ale nie obiecuje ( postaram się). I to była dobra wiadomość. Zła jest taka, że jak pewnie dobrze wiecie za kilka dni zacznie się nowy rok szkolny to znaczy znowu mało czasu (szczególnie, że na rytmice dochodzi mnóstwo zajęć dodatkowych). Nie wiem jak sobie poradzę podzielić mój czas na naukę, zajęcia, czas dla siebie, blog i jeszcze kilka innych obowiązków. Nie znaczy to jednak, że mam zamiar się poddać. Trochę dziwne, że piszę wam teraz tak jakbym wcale nie potrafiła zorganizować sobie czasu, a właśnie dzisiaj mają być organization tips, ale zrozumcie nowa szkoła, nowi nauczyciele i nowe obowiązki na początku na pewno nie będzie u mnie zbyt dużo odpowiedniej organizacji, ale z czasem będzie lepiej. Trochę się rozgadałam więc przejdźmy teraz do głównego tematu dzisiejszego postu.
My study and organizaition tips
To co widać na zdjęciu w większości ozdobiłam sama ( wszystko oprócz słuchawek), ale o tym będzie osobny post.
 • Zacznę od czegoś o czym pewnie słyszeliście mnóstwo razy. A mianowicie kolorowe notatki. Wiadomo to zawsze pomaga. Zakreślajcie, kolorujcie, nie bójcie się tego! Skoro to wam ma pomóc to po prostu zróbcie tak. Ja zaznaczam takie rzeczy, które są ważne, ale również takie, które ciężko mi zapamiętać. Zwykle nie koloruję tego na bieżąco w szkole tylko kiedy się uczę. 
 • O tym pewnie też już słyszeliście... Karteczki samoprzylepne najlepiej kolorowe, ale jeśli ktoś ma tylko białe to też mogą być. Ważne sprawy dotyczące nauki zaznaczcie taką karteczką np. jeśli jest to podręcznik po którym nie możecie pisać zamiast kolorowych notatek macie kolorową karteczkę. Pamiętajcie jednak, że jeśli coś ważnego sobie zakryjecie o tym również warto napisać.
 • Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam słuchać muzyki podczas nauki i dobrze wiem, że ludzie dzielą się na tych, którzy lubią jej słuchać jak również na tych, którym to przeszkadza. Często też się zastanawiam czego słuchać. Wiadomo, że czasem chcemy posłuchać czegoś innego niż zwykle. Ja do tego użyłam programu Spotify. Coś wspaniałego... tylko trzeba to pobrać. Zwykle słucham playlisty Soft pop hits. Myślę, że znacie takie nazwiska jak np. Mraz, Calliat, Mars. Właśnie tego typu muzykę znajdziecie w tej playliście.
 • Skoro już słuchamy muzyki równie dobrze możemy ją tworzyć. Zacznijcie śpiewać lub rapować to czego macie nauczyć. Mówię wam. Moim zdaniem to najlepszy sposób na nauczenie się czegoś. A jeśli na teście czegoś zapomnicie to po prostu zaśpiewajcie sobie w głowie tę piosenkę i gotowe. Pamiętajcie jednak, żeby nie śpiewać na teście na głos to się może źle dla was skończyć.
 • Jeżeli jesteście z tej grupy osób które nie lubią słuchać muzyki to wyłączcie wszystko i uczcie się w ciszy. A teraz do tych którzy lubią słuchać muzyki i dla tych którzy są temu przeciwni pozbądźcie się wszystkich rozpraszaczy. Wyłączcie telefon, telewizor, zamknijcie drzwi poproście rodzinę żeby była trochę ciszej ponieważ chcecie się uczyć. Po prostu wyłączcie się od świata i się w spokoju nauczcie. Jeśli słuchacie muzyki przez telefon wiadomo możecie mieć włączony, tylko żeby cały czas na nie go nie zaglądać.
 • Skoro mamy się uczyć warto żeby móc się doczytać do naszych notatek dlatego starajcie się aby wasze notatki były ładne i zadbane.
 • Fiszki i powtórki. Zawsze kiedy się uczę przepisuje najważniejsze rzeczy na wielką kartkę (A4). Potem się z tego uczę a jeśli chodzi o naukę języków ( ale nie tylko) robię sobie fiszki. Potem to wszystko biorę do szkoły żeby np. na przerwie przed lekcją jeszcze sobie wszystko przypomnieć.
 • Zawsze przed nauką trzeba się dobrze przygotować. Znajdźcie sobie jakieś wygodne miejsce ( wszystko może być nawet wanna ;D), przygotujcie coś do picia i do przekąszenia i pamiętajcie aby wasze miejsce pracy było czyste!
 • Warto mieć swój notatnik i organizer. Ja mam swój notatnik, w którym zwykle zapisuje moje notatki kiedy się uczę. I mam swój organizer, który zobaczycie w osobnym poście.
To chyba wszystkie moje rady. Jeśli macie jakieś pytania możecie je zadać w komentarzach lub napiszcie do mnie na Facebooku (klik). Oczywiście zapraszam was również na Sweet Pink Lovely (klik). A jeśli wam się podobało to dajcie +1.

UWAGA! Ogłaszam, że we wrześniu na moim nowym kanale pokarzą się filmiki z serii Back to school. Tematy będą te same co na blogu, ale będą to filmiki.

czwartek, 14 sierpnia 2014

Back to school - zapowiedź

Hej Kochani!
Dzisiaj zapowiadam, że wszem i wobec rozpoczynam moją serię Back To School. Cieszycie się? Ja bardzo.
Ale zanim coś o tym powiem to mam nową jak dla was złą wiadomość. Znowu mnie nie będzie ;c Jadę w góry z Martą ;-)
Dobra teraz czas zacząć mówić o nowej serii ;-) Dzisiejszy post będzie krótki (m.in. dlatego, że to tylko zapowiedź), ale nie tylko. Dzisiaj idę na zakupy szkolne! Nie wiem jak wy, ale ja pomimo tego, że za bardzo nie lubię się uczyć to uwielbiam przygotowywać się do szkoły. Najbardziej lubię te wszystkie rzeczy na swój własny sposób ozdabiać *.* Jakie będą posty? O tym się przekonacie... Cóż ja mogę więcej powiedzieć? Pewnie I tak już wszystko wiecie, a jeśli nie to pytania zadawajcie albo w komentarzach, albo na Facebooku.

To już wszystko! Zapraszam was na Facebooka (Klik) oraz na Sweet Pink Lovely (klik).
Papa ;*

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Aniamtors in Vita Park

Hey ;-)
Dzisiejszy post będzie po angielsku. Dlaczego? Żeby właśnie Ci wspaniali animatorzy mogli to przeczytać... i zrozumieć. Mam nadzieję, że nie sprawi wam to wielkiego problemu i przepraszam za utrudnienia.
Today I want write about animators in Vita Park. In one word they are the best. actually I didn't recognize all the animators. I want to write about three animators which the most I remembered.
(random order)
There is:
Radi
Everyday at 10.15 conducts the yoga/ stretching.For afternoon about hour 15.00 - aqua aerobic. At 12.00 with Bubi they are organising coctail game. It's great becose it's a lot of fun. Of the first day when I was in Bulgaria there were swimming races. Of other day bowling... every day something else has been. But the best are costumes. Everyday when Radi and Bubi go to write list of willing persons Radi or Bubi have very funny costumes. One day Radi look like baby and than I said to my friends that she look like Pink Baby Superman :D Apart from that Radi makes very, very good hairstyles. Like that:

Bubi
I as this way as already said Bubi with Radi everyday organising coctail game and have very funny costumes but it's not every. At 10.30 she conducts aqua aerobic. I forgot to said about darts. Not everyday but often Bubi and Radi are organizing darts. Bubi isn't very tall (but I like it) and if somebody taller than she this person have three darts if not one but then this person is closer than other. Bubi likes be wet :D Everyday she's wet. When somebody (e.g. me when I'm wet) hug her, put her to the water or she jump :D

Mitko
But I call him Mikko... long story ( I just heard wrong). He's very funny guy. I don't know him like Radi and Bubi. I know that he's great dancer, comedian, actor and of course sportsman. Everyday at 11.00 he conducts water polo. There are days when he's playing. Some times he's DJ.

I remember one special evening. There was a Bingo but I'm not here. I'm in lobby. And my family and their. And I'm boring there but then Radi, Bubi, Mitko and the rest of animators are came. And then the party is starting. It's great fun.
Okey it all for today. Thanks for reading and I invite you to look at my Facebook page.
Sorry if I write something wrong but I'm not very good in english.

wtorek, 5 sierpnia 2014

Sposób na nudę

Hejooo! ;-)
Dzisiaj opowiem wam o moim sposobie na nudę. Zapewne macie w wakacje takie dni, że wstajecie późno i robicie właściwie nic? Ja też. Nie lubie takich dni bo mam wtedy wrażenie zmarnowanego dnia. A więc...
Jak działa mój Sposób na nudę?
Próbuję sobie ustalić taki mały plan dnia. Przed wakacjami postanowiłam sobie, że w tygodniu będę wstawać o 9 a w weekendy o 10. W tygodniu po wstaniu przeznaczam sobie godzinę na poranną toaletę i śniadanie. Zwykle po obudzeniu się leżę jeszcze z 15 minut dlatego potem mam czas do 10.15. O tej godzinie zaczynam małe półgodzinne ćwiczenia. potem 15 minut odpoczywam. Około godziny 11 do 12 sprzątam pokój i wypełniam moje obowiązki domowe. Kolejna godzina to czas lenistwa. Komputer, telewizor, książka itp... Wtedy zazwyczaj zajmuję się blogiem. Godziny od 13 do 15 to czas zajęć. Jakich? To zależy od dnia. Codziennie kiedy zasypiam rozmyślam o różnych rzeczach. Teraz chwilę poświęcam chwile na wymyślenie sobie kolejnego dnia. Jaki ten dzień będzie? Np. Dzień z tańcem, dzień z fotografia itp. I układam sobie jakieś małe zajęcia. Reszta dnia wygląda różnie dlatego tego już nie opisuję. Jeśli by wam zabrakło pomysłów na te różne dni na pewno znajdziecie w internecie różne chociażby podpowiedzi.
A jeśli spotykacie się z przyjaciółmi i nie macie co robić odsyłam do mojego posta (klik).
To już tyle na dzisiaj. Lecę na "zajęcia" ;-)
Zapraszam na stronę na Facebooku (klik) oraz Sweet Pink Lovely (klik)

piątek, 1 sierpnia 2014

Flowers Everywhere!

Hejooo!
Już dziś wróciłam z Bułgarii. I dzisiejszym tematem chcę rozpocząć serię o tegorocznych wczasach. Nie będę jednak opisywała każdego dnia od rana do wieczora... Zaczynam od chyba najlepszego miejsca w Bułgarii... Ogrody Botaniczne w Bałcziku. Krótko mówiąc pełno pięknych kwiatów.
 Te magnolie spodobały mi się najbardziej.

 A to mała "kapliczka" wśród kwiatów.
 Urzekły mnie te śliczne wzory z żywopłotu.
 Małe kaktusy...


Ale oprócz kwiatów znalazłam tam prześliczny...
...Wodospad.
Ciężko mi było wybrać zdjęcia, które dodam do tego posta ponieważ było ich pełno, ale na szczęście jakoś sobie z tym poradziłam.
To by było już na tyle jak na dzisiaj. Post... trochę krótki, ale jest! Postaram się już jutro dodać kolejny, a jeśli nie jutro to w poniedziałek.
___________________________________________________________
Uwaga! Ponieważ już wróciłam z Bułgarii teraz częściej będziecie mogli zobaczyć nowe posty. Niedługo może kolejny przepis. I na pewno kolejny post z serii "Sztuka Dekoracji". Zapraszam na stronę na Facebooka (klik) oraz na Sweet Pink Lovely (klik).