środa, 30 kwietnia 2014

Sztuka dekoracji #2 - Pałacowa jadalnia

Hejka ;-)
Dzisiaj kolejny post z serii Sztuka dekoracji ;-)
Jeśli choć trochę interesuje was sztuka łączenia stylu klasycznego z elementami współczesnego designu to zapraszam dalej.
Wykwintnie i odrobinę eklektycznie. To nie jest propozycja dla oszczędnych. Współczesne materiały najwyższej jakości pomagają jednak wykreować wnętrze, które przepychem i klasą nawiąże do stylu dworkowych pokoi, wzbogaconych o elementy doskonałego, współczesnego designu.
Kamień dekoracyjny i bogato zdobiony kaflowy piec. Stonowana minimalistyczna podłoga i klasyczne wykończenia: listwy przypodłogowe, dekoracyjne gzymsy. Czy takie połączenia nie będą się ze sobą kłócić?Nie, bo współczesne trendy znakomicie łączą elementy z różnych epok, tworząc z ich mieszanki zupełnie nową wartość- wnętrze na czasie,które robi niesamowite wrażenie! Zestawienie białych elementów wykończenia z wyjątkowo modną beżowoszarą ścianą o aksamitnej fakturze daje stylowy efekt glamour, podkreślony lustrami, żyrandolem z kryształami oraz nowoczesnym transparentnym krzesłem. Białe drzwi z przeszkleniami oraz wysokie białe listwy tworzą wysmakowany klimat na angielską modłę. Przy takich zestawach warto zadbać o łączenie jak najbardziej zbliżonych odcieni bieli. To gwarantuje look z najwyższej półki.
Natalia Osińska
Stylistka wnętrz
Piec kaflowy to element wystroju wnętrza, który poza praktyczną funkcją, wnosi do pomieszczenia klimat ciepłego, starego, tradycyjnego domostwa. Jest więc idealny do jadalni i salonów, w których lubimy przyjmować gości. Pięknie zdobione kafle są wyjątkową dekoracją w dworkowym stylu.

Tak! zgadzam się ze wszystkim co tu jest napisane. Oprócz tego warto jest zwrócić uwagę na jasne podłogi z desek lub paneli z ryflowaniem.

To tyle na dzisiaj ;-)
Mam nadzieję, że się podobało ;-)

piątek, 25 kwietnia 2014

Sztuka Dekoracji 1# - Nowoczesny relaks

Hejka ;-)
Dzisiaj będzie pierwszy post z serii Sztuka Dekoracji. Nowoczesny relaks o co właściwie chodzi? Jeśli chcecie wiedzieć to czytajcie dalej ;-)
Wysmakowane barwy ziemi. Kamień, drewno i oogień. Wszystko w modernistycznej oprawie. To przepis na przytulny salon z wyższej półki.
Pośród zalewu pomysłów na urządzenie domów jest sprawdzony przepis na superefektowne wnętrze! Wystarczy zastosować w nim naturalne materiały w nowoczesnej odsłonie, uporządkować przestrzeń prostymi, geometrycznymi liniami i brzyłami sprzętów, a całość zwieńczyć imponującymminimalistycznym kominkiem. ZGADZAM SIĘ! Po co kupować jakieś super drogie rzeczy, żeby pomieszczenie wyglądało efektownie? wystarczy kupić coś prostego i w miarę taniego a potem to wszystko ładnie ułożyć. Zapewniam was, że efekt będzie wspaniały.

Rada
Najelegantsze i robiące najlepsze wrażenie są wnętrza o regularnych kształtach. Takie wydają się najbardzie przestrzenne i jasne. Jednak brak odpowiednich proporcji nie musi stać na przeszkodzie reprezentacujnej roli pomieszczenia! Wyłomy w ścianie, ścięte narożniki, krzywizny można wykorzystać jako bazę dla ciekawych rozwiązań i zmienić w atut wnętrza. Umiesczony na ściętym narożniku kominek, duży telewizor lub obraz optycznie wypełniają nieistniejącą przestrzeń i niejako "maskują" brak części pokoju.
Tak! Również można np. uwypuklenia wykorzystać na jakieś ozdoby.

Krzysztof Cegielski
Stylista wnętrz
"Drewno i kamień to zawsze bardzo efektowne połączenie.Styl połączenia zależy bowiem od wyglądu i wykończenia poszczególnych materiałów. Eleganckie drewniane fragmenty zestawione, z wysmakowanym, drobno przyciętym kamieniem wprowadzą do wnętrza powiew ponadczasowego luksusu."
Ciepłe brązowe odcienie drewna podłogi, dekoracyjnych półek i drzwi w zestawieniu z popielatą szarością ścian i grafitem kamienia dekoracyjnego tworzą szlachetną i stylową paletę. 
To tyle na dzisiaj ;-)
Miłego weekendu i papa ;*

wtorek, 22 kwietnia 2014

Sztuka dekoracji - wprowadzenie

Hej, hej, hej!
Dzisiaj będzie takie małe wprowadzenie do nowej "serii" postów. Od niedawna interesuję się takimi rzeczami jak projektowanie wnętrz. Ogrody, sztuka łączenia kolorów, magia wizualnego powiększania pokoju itp. Jakiś czas temu będąc w Obi kupiłam magazyn "Sztuka dekoracji". Jest tam naprawdę dużo wspaniałych tematów. I właśnie o tym będzie ta seria. Mam nadzieję, że was to zaciekawi ;-) A dla chętnych i ciekawych polecam kanał Domo+. 
To tyle na dzisiaj :-) 
Życzę powodzenia gimnazjalistom na teście.
Papatki ;*

sobota, 19 kwietnia 2014

Wesołego Jajka!

Hejka ;-)
Jakoś mi nie wyszło moje postanowienie dotyczące publikacji postów, ale to się szybko zmieni. Obiecuję! Między innymi dlatego, że za niedługo rozpocznę taki "dział". O tym się przekonacie wkrótce, ale oczywiście was przepraszam za to, że tak długo nie pisałam. Przejdźmy do tematu. Mamy już święta. Wiem, że niektórzy są innej wiary niż ja, ale nie mogę zostawić świąt bez życzeń dlatego też życzę wam:
Zdrowia, szczęścia, pomyślności, radości dużo gości, prezentów, kolorowych pisanek, dobrego jedzenia i czego sobie jeszcze życzycie!

Spójżcie na te pisanki! Robiła je jedna z sekretarek w mojej szkole ;-)To tyle na dziś ;-)
Wesołych świąt i Papa ;*

środa, 9 kwietnia 2014

Małe postanowienia

Hejooo! ;-)
Dzisiaj wam napiszę o moich postanowieniach dotyczących bloga.
1. Design. Nareszcie mam dobre fotki dlatego za niedługo zobaczycie je na wstępie.
2. Publikacja postów. Zamierzam częściej i co warzniejsze regularniej wstawiać posty. Przeważnie będę je wstawiała w poniedziałki, piątki i ewentuanie środy. Jak mi coś wypadnie to o tym wam napiszę.
3.Konkursy. Chcę zorganizować jakiś konkurs, ale to jeszcze nie teraz. Wszystko w swoim czasie.
To narazie tylko tyle ;-)
Papa ;-)

niedziela, 6 kwietnia 2014

Test szóstoklasisty i koncert...

Hejooo! ;-)
Dzisiaj będzie o teście. Był prosty, ale i tak się boję wyników. Szkoda, że będą dopiero na początku czerwca. Jeżeli ktoś chce np. wydrukować test to znajdziecie go pod tym linkiem. To tyle o teście... a teraz koncert. Byłam we wtorek (1.04.) na koncercie. Był to po części koncert, ale nie tylko. W pierwszej części były występy rytmiczek, a w drugie egzamin dyplomowy maturzystek (też rytmiczek).
Oto nasze rytmiczki ;-) Tylko 3 z nich to maturzystki.
To by było tyle na dziś ;-) 
Papa ;*