Sztuka dekoracji #4 - Młodzieżowy luz

Hej, Hej, Hej!
Dzisiaj już czwarty post z serii "Sztuka Dekoracji". Drempark będzie jak będę miała wystarczająco dużo waszych marzeń. Ale przejdźmy do tematu...
Oszczędna paleta przygaszonych barw,  stalowe dodatki i okucia mebli, podłoga,  ze wzorem przemysłowego parkietu i płytki klinkierowe o wyglądzie ceglanego muru  – to prosty sposób na intrygujące wnętrze  dla nastolatka. W wariancie ekonomicznym.

Nieco mroczne, ale przez to klimatyczne, wnętrze. Rozjaśnione dodatkami: roletą, pudełkami na płyty, dokumenty i drobiazgi, poduszkami oraz grafikami. Urządzone w nowoczesnym i lekko surowym stylu biurowym jest ciekawą propozycją młodzieżowego pokoju. Mimo kolorystycznego stonowania jest bardzo „dynamiczne” wizualnie. To wrażenie zapewniają intensywnie wzorzyste, choć o naturalnym wyglądzie, powierzchnie podłogi, drzwi oraz murku pokrytego „klinkierową” okładziną. Ciekawy efekt dekoracyjny zapewniają detale, np. poziome prześwity z mlecznego szkła w cieniowanej strukturze orzecha na drzwiach, które nawiązują do formy półek w bryle oddzielającej część wypoczynkową pokoju. Albo techniczne oświetlenie współgrające z metalowymi regałami i stalowymi opaskami czarnej komody.
Natalia Osińska
Stylistka wnętrz
Loft i wnętrza industrialne to ciekawa inspiracja przy urządzaniu pokoju dla starszych dzieci. „Surowe” otoczenie jest wystarczająco poważne i „dorosłe”. Dodatkowo stanowi dobre tło dla właściwie dowolnych dekoracji, dopasowanych do indywidualnych zainteresowań nastolatka.

Cienkie, elastyczne płytki o wyglądzie najprawdziwszej, ręcznie wytwarzanej cegły, choć przeznaczone do wykończenia elewacji budynków, świetnie się sprawdzają jako efektowna i ciekawa dekoracja niebanalnego wnętrza. Elastyczne płytki klinkierowe są produkowane na bazie mieszanki piasków kwarcowych i żywic dyspersyjnych. Surowa masa poddawana jest głębokiemu barwieniu pigmentami na bazie tlenku żelaza, dzięki czemu na powierzchni płytek powstają naturalne przebarwienia.


Komentarze

  1. Płytki klinkierowe dobre i we wnętrzach i na elewacje!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty